Femibion 2 kyselina listová+metafolin 30 cps+30 tbl

Skladom

Merck

3830022430335

Novinka

Exspirácia 31.1.2020

Výživový doplnok Femibion 2 kyselina listová+metafolin obsahuje unikátnu kombináciu kyseliny listovej, metafolínu a DHA. Podporuje v tehotenstve zdravý vývoj plodu a v období dojčenia aj tvorbu materského mlieka, Femibion 2 kyselina listová+metafolin sa užíva počas tehotenstva od 13. týždňa až do ukončenia dojčenia.

Viac detailov

Naša cena 22,29 € s DPH

Nakúpte ešte za 30,01 € a máte dopravu zadarmo

Vážení zákazníci, doručenie vašich objednávok už zabezpečujeme v štandardnom móde, takmer všetko vie byť u Vás do dvoch pracovných dní.

Upozorňujeme však, že pri dobierke je platba kuriérovi možná iba platobnou kartou. Ďakujeme za porozumenie, prajeme pevné zdravie :)

Detaily

Charakteristika: DHA je nenasýtená mastná kyselina, ktorá je obzvlášť dôležitá pre vývoj mozgu plodu a neskoršiu zrakovú ostrosť dieťaťa. Potreba tejto mastnej kyseliny stúpa od druhej polovice tehotenstva a behom dojčenia, preto by matka mala prijímať jej dostatočné množstvo už od 13. týždňa tehotenstva. Stabilitu tejto esenciálnej kyseliny zabezpečuje vitamín E. Zdrojom DHA je pre dieťa výhradne matka (prostredníctvom mlieka a placenty), pretože dieťa si túto mastnú kyselinu nedokáže vytvoriť samé. Spolu s rozmanitou a vyváženou stravou pomáha doplniť príjem DHA na potrebných 250 mg denne. Kombinácia kyseliny listovej a Metafolínu pomáha zabrániť znižovaniu koncentrácie folátov v materskom mlieku, ktorá počas dojčenia klesá.

  • Metafolin a Kyselina listová prispieva k deleniu buniek, vývoju tkanív a rastu plodu.
  • Vitamín D3 prispieva k správnemu deleniu buniek, normálnej funkcii imunitného systému, a k udržaniu zdravých kostí a zubov.
  • DHA prispieva k udržaniu správnej funkcie mozgu a dobrého zraku vyvíjajúceho sa plodu a dojčeného dieťaťa. Tento účinok sa dosiahne pri dennom príjme 250mg DHA.

Nepoužívajte: Pri alergii na zložky produktu. Ako náhradu pestrej stravy. U detí do 3 rokov. Pri hypertyreóze (zvýšenej činnosti štítnej žľazy). Pri zriedkavých dedičných poruchách ako je sacharázo-izomaltázová deficiencia a glukózovo-galaktózová malabsorpcia. Femibion kapsuly obsahujú rybí olej a rybaciu želatínu, pri alergii na ryby je potrebné vyhnúť sa ich užívaniu.

Tehotenstvo a dojčenie: Prípravok je určený pre tehotné a dojčiace ženy.

Dávkovanie: Užívajte 1 tabletu a 1 kapsulu denne spolu s hlavným jedlom alebo po jedle, zapite dostatočným množstvom tekutiny. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.

Zloženie tabliet: mikrokryštalická celulóza, maltodextrín, modifikovaný kukuričný škrob, hydroxypropylcelulóza, hydroxypropylmetylcelulóza, oxid titaničitý, stearan horečnatý, glycerol, oxid železitý, Vitamín C 110mg (138 % RVH), Niacín (ekvivalent) 15 mg (94 % RVH), Vitamín E (alfa-tokoferol ekvivalent) 13 mg (108 % RVH), Kyselina pantoténová 6 mg (100 % RVH), Vitamín B6 1,9 mg (136 % RVH), Vitamín B2 1,6 mg (114 % RVH), Vitamín B1 1,2 mg (109 % RVH), Folát 400 mcg z toho: kyselina listová 200 mcg (100% RVH) a  L-metylfolát 208 mcg (zodpovedá 200 mcg kys. listovej) (100% RVH), Jód 150 mcg (100 % RVH), Biotín 60 mcg (120 % RVH), Vitamín D3 20 mcg (400 %), Vitamín B12 3,5 mcg (140 %RVH)

Zloženie kapsúl: koncentrovaný rybí olej obohatený kyselinou dokozahexaénovou, rybacia želatína, glycerol, Kyselina dokozahexaénová (DHA) 200 mg,
DL-alfatokoferylacetát - Vitamín E 12 mg (100 % RVH)

RVH = Referenčná výžvivová hodnota

Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Na stiahnutie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)