Femibion 1 Kyselina listová a Metafolin 60 tbl

Skladom

Merck

8588003036063

Novinka

Výživový doplnok Femibion 1 kyselina listová a metafolin obsahuje kyselinu listovú, metafolín, ďalšie dôležité vitamíny a jód. Femibion 1kyselina listová a metafolin je určený pre ženy plánujúce tehotenstvo až do 12. týždňa tehotenstva.

Viac detailov

Naša cena 21,68 € s DPH

Nakúpte ešte za 25,01 € a máte dopravu zadarmo

Detaily

Charakteristika: Femibion 1 zabezpečí dostatočný prísun kyseliny listovej/folátov, pre všetky ženy, teda aj tie, ktoré nedokážu kyselinu listovú v tele využiť, alebo ju prijímajú v nedostatočnom množstve. Pri dennom užívaním metafolínu (fyziologicky aktívny metabolit kyseliny listovej) sa dosiahne účinná hladina folátov už o 4 týždne u každej ženy, ktorá zároveň zabezpečí znižovanie hladiny toxického homocysteínu (u tejto látky je dokázaný negatívny vplyv na počatie) v období plánovania tehotenstva, v tehotenstve samotnom a počas dojčenia.

Kyselina listová patrí do skupiny vitamínov B. Jej metabolity sa nazývajú foláty.
Folát :

 • zohráva úlohu v procese delenia buniek,
 • prispieva k správnej tvorbe krvi a k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva.
 • Metafolín - je biologicky aktívna forma k folátu, ktorá nevyžaduje metabolizmus ako je to v prípade kyseliny listovej.
 • Vitamín D prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, k udržaniu zdravých kostí a zubov a zohráva úlohu v procese delenia buniek.

Nepoužívajte: Ako náhradu pestrej stravy. U detí do 18 rokov. Pri alergii na zložky produktu. Pri hypertyreóze (zvýšenej činnosti štítnej žľazy). Pri zriedkavých dedičných poruchách ako je sacharázo-izomaltázová deficiencia a glukózovo-galaktózová malabsorpcia. 

Tehotenstvo a dojčenie: Prípravok je určený tehotným ženám a ženám plánujúcim tehotenstvo.

Dávkovanie: 1 tableta denne po jedle

Zloženie: mikrokryštalická celulóza, maltodextrín, modifikovaný kukuričný škrob, hydroxypropylcelulóza, hydroxypropylmetylcelulóza, oxid titaničitý, stearan horečnatý, glycerol, oxid železitý, Vitamín C 110mg (138 % RVH), Niacín (ekvivalent) 15 mg (94 % RVH), Vitamín E (alfa-tokoferol ekvivalent) 13 mg (108 % RVH), Kyselina pantoténová 6 mg (100 % RVH), Vitamín B6 1,9 mg (136 % RVH), Vitamín B2 1,6 mg (114 % RVH), Vitamín B1 1,2 mg (109 % RVH), Folát 800 mcg z toho: kyselina listová 400 mcg (200% RVH) a  L-metylfolát 416 mcg (zodpovedá 400 mcg kys. listovej) (200% RVH), Jód 150 mcg (100 % RVH), Biotín 60 mcg (120 % RVH), Vitamín D3 20 mcg (400 %), Vitamín B12 3,5 mcg (140 %RVH)

Upozornenie: Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračovať odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dbajte na príjem pestrej a vyváženej stravy a zdravý životný štýl. Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Na stiahnutie

Otázky (2)

 • Danka sa pýta

  10.09.2016
  Môže Femibion užívať aj celiatik?
  Klára Ábelová

  Odpovedá
  Mgr.
  Klára Ábelová
  farmaceutka

  Dobrý deň, Femibion 1 je bez gluténu (čiže vhodný pre celiatikov), tak ako aj bez laktózy a želatíny :) u celiatikov sa často vyskytuje aj zhoršené vstrebávanie vitamínov z potravy, takže substitúcia resp. ich doplnenie napríklad týmto doplnkom výživy je namieste. Prajem pekný deň.
 • návštevník sa pýta

  23.09.2019
  Prosím vás má nejaké vedľajšie účinky a s ktorými liekmi by sa nemali kombinovať? Vopred Vám ďakujem.
  Tomáš Srnka

  Odpovedá
  PharmDr.
  Tomáš Srnka
  farmaceut

  Dobrý deň, výživový doplnok by sa nemal užívať pri hypertyreóze (porucha štítnej žľazy) ale zriedkavej intolerancii cukrov. Čo sa týka interakcií s liekmi, tak prichádzajú do úvahy len lieky na zníženie aktivity štítnej žľazy (Thyrozol) a antiparkinsoniká na báze levodopy. Ináč nepredpokladám iné závažné interakcie Femibionu s liekmi. Pekný deň

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)