Menu
banner

CRP Test 1 ks Zväčšiť

CRP Test samodiagnostický 2 ks

IVT IMUNO s.r.o.

CRP Test je jediný test na Slovensku na domáce použitie. CRP Test pomáha určiť, či je vo Vašom tele zápal, resp. bakteriálna infekcia.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 11 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 11 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,11 €.


Naša cena s DPH11,01 €

logo Heureka overene
logo PayPallogo PayPal

Charakteristika: Počas mnohých desaťročí od objavenia antibiotického účinku penicilínu sa stali antibiotiká neoddeliteľnou súčasťou liečby infekcií rôzneho druhu a pôvodu, čo je určité prospešné. Rozšírenie antibiotických preparátov má však súčasne aj svoju odvrátenú stranu v podobe zvýšenej odolnosti (rezistencie) bakteriálnych kmeňov. Keďže by sme radi zachovali účinok antibiotík a nechceme si „vypestovať“ nové rezistentné baktérie (odolnejšie a nebezpečnejšie), je potrebné zamedziť nadbytočnému užívaniu antibiotík, prípadne ich nesprávnemu a niekedy aj zbytočnému použitiu.

Pre svoje rozhodnutie o nasadení antibiotík majú lekári k dispozícii účinný nástroj – test na stanovenie hladiny C- reaktívneho proteínu v krvi (CRP test). Hladina CRP v organizme je totiž relatívne ľahko a rýchle zistiteľným signálom, či v tele prebieha infekcia a či ju spôsobujú baktérie alebo vírusy.

Špecifický imunochemický test na semikvantitatívne stanovenie koncentrácie C- reaktívneho proteínu (CRP) zo vzorky krvi alebo séra. Test umožňuje zistiť koncentráciu CRP v nasledujúcich troch úrovniach:

 • menej ako 10 mg/l
 • 10 až 30 mg/l
 • viac ako 30 mg/l

Čo Vám CRP test prinesie

 1. Zistíte, či je Váš organizmus oslabený a či je dobré sa liečiť.
 2. Odhalíte, že prípadná bolesť určitej časti tela má možno závažnejší charakter (rozvíjajúci sa zápal).
 3. Máte v ruke výsledok, na základe ktorého môžete uvažovať, či antibiotiká sú, alebo nie sú pre Vašu liečbu potrebné.
 4. Budete môcť sledovať účinnosť už nasadených antibiotík.
 5. Zamedzíte bezdôvodnému použitiu antibiotík v prípade vírusovej infekcie.
 6. Znížite riziko, že Váš organizmus si bude "pestovať“ odolné klony baktérií.
 7. Budete vedieť, či je liečba má zmysel a či je účinná.

CRP test sa vyplatí mať po ruke

 • v miestach, kde je k lekárovi ďaleko
 • v dobe, keď lekár neordinuje
 • v prípade, keď chcete ušetriť svoj čas, či peniaze

Nepoužívajte: V prípade precitlivenosti na ktorúkoľvek zo zložiek prípravku, v rozpore s návodom na použitie.

Tehotenstvo a dojčenie: Pred použitím sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Spôsob použitia: CRP Test obsahuje:

 1. Test a kvapkadlo, ktoré sú spoločne zatavené v hliníkovej fólii s vysúšacím činidlom. Vysúšacie činidlo nie je určené pre vlastné testovanie.

 2. odberová skúmavka

 3. 10 µl mikropipeta

 4. roztok (One Step Rapid Test Buffer) v plastovej fľaštičke

 5. lancetové pero

 6. príbalový leták

Príprava a odber vzoriek

1. Vyberte plastovú skúmavku z obalu a zasuňte ju do stojana alebo držiaka.

2. Otvorte plastovú fľaštičku s roztokom (One Step Rapid Test Buffer), otočte ju hore dnom a do skúmavky nakvapkajte 10 kvapiek roztoku (miernym stlačením fľaštičky). Skúmavka slúži na zmiešanie roztoku so vzorkou krvi. Fľaštičku s roztokom nevyhadzujte.

3. Umyte si ruky alebo pätičku (u detí mladších ako jeden rok) teplou vodou a mydlom, dôkladne opláchnite a potom starostlivo osušte. Takto bude zaistená čistota miesta vpichu a podporené prekrvenie.

4. Utrite dezinfekčným roztokom postranné časti končekov prstov, alebo pätičku. Používajte bežný dezinfekčný roztok, ktorý je v každej domácej lekárni (Betadine, Jodisol, Peroxid vodíka 3%, Septonex) alebo alkohol. Počkajte, až navlhčená časť úplne uschne.

5. Zoberte lancetu, otočte sterilným krytom a odstráňte ho. Nepoužívajte lancetu, ak už predtým došlo k odstráneniu sterilného krytu.

6. Nastavte hĺbku vpichu. K odberu kapilárnej krvi z pätičky u detí do 1 roku používajte len malú alebo strednú hĺbku vpichu. Nastavenie hĺbky vpichu vykonávajte až po odobratí sterilného krytu.

7. Uchopte lancetu medzi ukazovák, prostredník a palec.

8. Pritlačte lancetu pevne na zvolené a vydezinfikované miesto vpichu.

9. Palcom stlačte na doraz uvoľňovací gombík, kým nebudete počuť jemné cvaknutie.

10. Pri odbere vzorky nemasírujte prst ani nevytláčajte krv z končeka prsta, príp. z detskej pätičky, môže tak dôjsť k ovplyvneniu výsledku testu. Je dôležité, aby sa vytvorila kvapka krvi, krv nesmie byť rozotretá na ploche.

11. Pomocou priloženej pikropipety odoberte vzorku krvi po vyznačenú linku na mikropipete (t.j. 10 mcl). Odobratú vzorku vložte do plastovej skúmavky s roztokom (viď bod 2) a dobre premiešajte.

     Pokyny pre použitie mikropipety:

     a) Mikropipetu uchopte uprostred palcom a ukazovákom.

     b) Stlačením vytlačte z mikropipety vzduch a ponorte otvorený koniec do kvapky krvi.

     c) Uvoľnite stlačenie a nasajte vzorku krvi do mikropipety.

     d) Vzorku krvi vytlačte z mikropipety opätovným stlačením a dobre premiešajte.

     e) Opätovným nasatím a stlačením zmiešanej vzorky docielite dostatočné vypláchnutie krvi z mikropipety.12. Z ochrannej fólie vyberte kvapkadlo a test odtrhnutím v mieste s perforáciou. Test položte na rovnú čistú plochu tak, aby bola vidieť jeho lícová strana (s okienkami a popiskami).

13. Kvapkadlom nasajte vzorku zo skúmavky a nakvapkajte 4 kvapky do jamky určenej pre aplikáciu vzorky (označené S). Od tohto okamihu začnite merať čas - 5 minút.
Zobraziť viac

Zobraziť menej

Napísať hodnotenie

CRP Test samodiagnostický 2 ks

CRP Test samodiagnostický 2 ks

CRP Test je jediný test na Slovensku na domáce použitie. CRP Test pomáha určiť, či je vo Vašom tele zápal, resp. bakteriálna infekcia.

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovedi na otázku)