Menu
banner

IMMUNAL 1ml / 0,8 ml perorálny roztok 50 ml Zväčšiť

IMMUNAL 1ml / 0,8 ml perorálny roztok 50 ml

Sandoz

IMMUNAL perorálny roztok je voľnopredajný liek, ktorý obsahuje výťažok z echinacey purpurovej. IMMUNAL perorálny roztok pomáha posilniť imunitný systém a pôsobiť preventívne proti prechladnutiu.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 4 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 4 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,04 €.


Naša cena s DPH4,48 €

logo Heureka overene
logo PayPallogo PayPalLogo SporoPay (Slovenská Sporiteľňa)

Indikácie: IMMUNAL perorálny roztok je rastlinný liek, ktorý posilňuje imunitný systém. Obsahuje šťavu získanú z čerstvej kvitnúcej vňati echinacei purpurovej (Echinacea purpurea (L.) Moench, herba, succus). Účinné látky echinacey posilňujú obranyschopnosť organizmu tým, že sa zvýši počet bielych krviniek (granulocytov a makrofágov) a aktivuje ich schopnosť zničiť a odstrániť mikroorganizmy, ktoré vnikli do organizmu. IMMUNAL perorálny roztok je určený na krátkodobú prevenciu a liečbu prechladnutia a jeho príznakov (výtok z nosa, bolesť hrdla, únava).

Kontraindikácie: Neužívajte IMMUNAL:

  • ak ste precitlivený na echinaceu alebo na niektorú z rastlín čeľade Asteraceae (astrovité) (rumanček, arnika, nechtík, rebríček) alebo na niektorú z ďalších zložiek
  • ak máte systémovú poruchu v pokročilom štádiu ako je tuberkulóza a sarkoidóza
  • ak trpíte autoimunitným ochorením ako je kolagenóza a roztrúsená skleróza
  • ak trpíte imunitnou nedostatočnosťou (HIV infekcia, AIDS)
  • ak dostávate liečbu, ktorá spôsobuje útlm vášho imunitného systému ako je liečba rakoviny alebo ak máte transplantovaný orgán alebo kostnú dreň
  • ak trpíte ochorením bielych krviniek ako je prudké zníženie počtu niektorých bielych krviniek (napr.agranulocytóza, leukémia)
  • ak ste náchylný na alergie (žihľavka, neinfekčné zápalové cohorenie kože nazývané atopická dermatitída, astma)

IMMUNAL sa nemá podávať deťom mladším ako 1 rok. Ak sa počas užívania lieku stav zhorší alebo sa objaví vysoká horúčka, alebo ak symptómy pretrvávajú dlhšie ako 10 dní, poraďte sa so svojim lekárom alebo kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom. Ak máte dedičný sklon k alergiám, užívanie IMMUNALU konzultujte so svojim lekárom. Používanie u detí sa neodporúča, pretože účinnosť u detí starších ako 1 rok nebola dostatočne preukázaná.

Ak sa tento liek nepoužíva nejaký čas (3-6 mesiacov) môže sa zakaliť alebo sa môžu vytvoriť zhluky aktívnych polysacharidových zložiek. V takom prípade fľašu pred použitím dobre pretrepte.

Tehotenstvo a dojčenie: Z dôvodu chýbania dostatočných údajov sa používanie počas tehotenstva a dojčenia neodporúča.

Dávkovanie: Dospievajúci nad 12 rokov, dospelí, starší pacienti: 2,5 ml roztoku 3-krát denne.

IMMUNAL sa nemá podávať deťom mladším ako 1 rok.Používanie u detí vo veku 1-12 rokov sa neodporúča.

Na prevenciu a liečbu sa liek nemá užívať dlhšie ako 10 dní. Liečba sa má začať pri objavení sa prvých príznakov prechladnutia. Ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako 10 dní, poraďte sa svojim lekárom alebo lekárnikom.

Odporúčanú dávku naberte priloženým dávkovačom, zmiešajte v pohári s teplou tekutinou a vypite. Roztok sa môže užiť aj neriedený. Užívanie nezávisí od príjmu potravy.

IMMUNAL obsahuje 20 objemových % etanolu. Každá dávka pre deti staršie ako 12 rokov a dospelých obsahuje až do 404 mg etanolu (alkoholu), čo zodpovedá 10 ml piva alebo 4,2 ml vína. Nie je bezpečné, aby ho užívali osoby, ktoré trpia alkoholizmom. Je to potrebné vziať do úvahy aj u tehotných alebo dojčiacich žien, detí a vysokorizikových skupinách ako sú pacienti s ochorením pečene alebo epilepsiou.Tento liek obsahuje aj sorbitol. Ak vám lekár povedal, že neznášate niektoré cukry, kontaktujte lekára pred užívaním tohto lieku.

Zloženie: Liečivo je šťava získaná z čerstvej kvitnúcej vňati echinacey purpurovej. Ďalšie zložky sú sorbitol a etanol 20% (v/v). 1 ml roztoku obsahuje 0,8 ml šťavy získanej z čerstvej kvitnúcej vňati echinacey purpurovej (Echinacea purpurea (L.) Moench, herba, succus).

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Napísať hodnotenie

IMMUNAL 1ml / 0,8 ml perorálny roztok 50 ml

IMMUNAL 1ml / 0,8 ml perorálny roztok 50 ml

IMMUNAL perorálny roztok je voľnopredajný liek, ktorý obsahuje výťažok z echinacey purpurovej. IMMUNAL perorálny roztok pomáha posilniť imunitný systém a pôsobiť preventívne proti prechladnutiu.

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovedi na otázku)