Menu
banner

Guttalax kvapky 15 ml Zväčšiť

Guttalax kvapky 15 ml

Boehringer Ingelheim

Guttalax je lokálne pôsobiace preháňadlo, ktoré spôsobuje stimuláciu črevných pohybov a zmäkčenie stolice.Guttalax sa používa u pacientov trpiacich zápchou a pri stavoch, kedy je potrebné uľahčiť vyprázdnenie obsahu čriev.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 3 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 3 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,03 €.


Naša cena s DPH3,41 €

logo Heureka overene
logo PayPallogo PayPal

Indikácie: Guttalax sa používa na liečbu zápchy a iných stavov vyžadujúcich uľahčené vyprázdnenie obsahu čriev.

Kontraindikácie: Alergia (precitlivenosť) na pikosulfát sodný alebo na niektorú z ďalších zložiek lieku Guttalax. Nepriechodnosť čriev alebo upchatie čriev. Akútne brušné príhody vrátane zápalu slepého čreva alebo akútne zápalové ochorenie čriev. Veľká strata vody z tela. Závažná  bolesť brucha spojená s nevoľnosťou a vracaním, čo môže naznačovať viaceré závažné stavy. Pacienti so zriedkavou vrodenou intoleranciou fruktózy nesmú užívať tento liek.

Tehotenstvo a dojčenie:  Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Guttalax sa môže užívať počas gravidity a laktácie iba po konzultácii s lekárom. Klinické údaje ukázali, že ani aktívny podiel pikosulfátu sodného (bis-(p-hydroxyfenyl)-pyridil-2-metán) ani jeho glukoronidy sa nevylučujú do materského mlieka zdravých matiek počas laktácie. Preto sa Guttalax môže bezpečne užívať počas laktácie.

Dávkovanie: Guttalax sa musí užiť večer pred spaním na vyvolanie vyprázdnenia nasledujúci deň ráno. Účinok nastupuje zvyčajne v rozmedzí 6 - 12 hodín po podaní. Dospelí a deti nad 10 rokov užívajú 10 - 20 kvapiek, deti vo veku  4 - 10 rokov 5 - 10 kvapiek.

Upozornenie: Uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C, mimo dohľadu a dosahu detí! Dodržujte doporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárni, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume exspirácie!

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Účinná látka:pikosulfát sodný
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku:7,5 mg/ ml
Lieková forma:perorálne roztokové kvapky

Napísať hodnotenie

Guttalax kvapky 15 ml

Guttalax kvapky 15 ml

Guttalax je lokálne pôsobiace preháňadlo, ktoré spôsobuje stimuláciu črevných pohybov a zmäkčenie stolice.Guttalax sa používa u pacientov trpiacich zápchou a pri stavoch, kedy je potrebné uľahčiť vyprázdnenie obsahu čriev.

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovedi na otázku)

Zákaznici kupujúci Guttalax kvapky 15 ml mali záujem aj o: