Nicorette invisipatch 25 mg/16h transdermálna náplasť 7 ks

Skladom

McNeil AB

3574660449358

Novinka

Nicorette invisipatch transdermálna náplasť je určená na liečbu tabakovej závislosti pre fajčiarov motivovaných prestať fajčiť na zníženie chuti na cigaretu (nikotín) a zmiernenie nepríjemných príznakov, ktoré fajčiari pociťujú, keď sa snažia prestať fajčiť (napr. priberanie, závraty, bolesti hlavy, nespavosť). Nicorette náplasť je určená pre dospelých.

Viac detailov

Naša cena 21,55 € s DPH

Nakúpte ešte za 25,01 € a máte dopravu zadarmo

Detaily

Indikácie: Nicorette invisipatch patrí do skupiny liekov používaných na odvykanie od fajčenia.  Transdermálna náplasť Nicorette invisipatch neobsahuje látky ako napríklad decht a oxid uhoľnatý, ktoré obsahuje cigaretový dym, a preto nepredstavuje také zdravotné riziko ako má fajčenie. Obsahuje nikotín v čistej forme, ktorý sa počas aplikácie náplasti (16 hodín) uvoľňuje a vstrebáva cez kožu, a teda nahrádza nikotín, ktorý odvykajúci fajčiar inhaloval z cigaretového dymu. Pokiaľ sa náplasti Nicorette invisipatch používajú podľa odporúčaného dávkovania, pomáhajú kontrolovať nárast hmotnosti po zanechaní fajčenia.

Kontraindikácie: Nepoužívajte Nicorette invisipatch, keď ste alergický (precitlivený) na nikotín alebo niektorú z ďalších zložiek Nicorette invisipatch.  Deti a mladiství do 18 rokov nemajú používať Nicorette invisipatch bez odporúčania lekára. Dávky nikotínu, ktoré dospelí fajčiari počas liečby dostávajú, môžu u malých detí vyvolať závažné príznaky otravy a môžu viesť až k smrti. Dokonca aj použité náplasti obsahujú zbytkové množstvo nikotínu, ktoré je pre deti škodlivé. Náplasti preto uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí, a to aj náplasti použité.

Tehotenstvo a dojčenie: Fajčenie môže veľmi vážne poškodiť plod alebo dojčené dieťa. Preto by ste mali počas tehotenstva a v období dojčenia prestať fajčiť, pokiaľ možno bez použitia liekov obsahujúcich nikotín. Ak nedokážete prestať fajčiť bez použitia liekov s obsahom nikotínu, používajte lieky Nicorette iba po konzultácii s lekárom. Transdermálne náplasti Nicorette invisipatch sa nemajú používať počas tehotenstva s výnimkou žien, ktoré nedokážu bez náhradnej liečby nikotínom prestať fajčiť, a ktorým to výslovne odporučí lekár. Nikotín prestupuje do materského mlieka v malom množstve, ktoré však aj pri liečebných dávkach môže ovplyvniť dojčené dieťa. Preto nemajú dojčiace matky používať transdermálne náplasti Nicorette invisipatch bez konzultácie s lekárom.

Dávkovanie: Liečba pomocou transdermálnych náplastí Nicorette invisipatch trvá zvyčajne 12 týždňov. V deň začatia liečby je potrebné prestať fajčiť, t. j. keďže náplasť sa aplikuje ráno po prebudení, poslednú cigaretu zahasíte večer pred prvou aplikáciou náplasti. Počas liečby nefajčite. Liečba sa väčšinou zahajuje náplasťami s vyšším obsahom nikotínu a postupne sa prechádza na náplasti s nižším obsahom, čo umožní prestať s fajčením postupne a úplne.

Náplasť sa aplikuje denne na čisté a suché miesto na koži bez prítomnosti ochlpenia alebo poranenia, najlepšie na rameno, bok alebo hrudník. Aby sa zabránilo miestnemu podráždeniu kože, náplasť si aplikujte striedavo na rôzne miesta na koži. Náplasť nelepte na rovnaké miesto dva dni po sebe. Zvolenú oblasť nie je vhodné ošetrovať kozmetickými prípravkami, telovými mliekami, zasypávať atď., aby náplasť dokonale priľnula. Náplasť si nalepujte hneď ráno po prebudení a odstráňte ju večer pred spaním tak, aby sa dodržala doba pôsobenia 16 hodín; teda aby boli pokryté potreby fajčiara, ale nenarušil sa jeho spánok. Ak náplasť nalepíte zle alebo sa Vám počas dňa odlepí, použite novú náplasť. Náplasť nenechávajte pôsobiť cez noc.

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Vlastnosti

Účinná látka: nikotín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku: 1,75 mg/cm2 náplasti
Lieková forma: transdermálna náplasť

Na stiahnutie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)

Príbalová informácia

Schválený text k rozhodnutiu o zmene, ev. č.: 2015/02378-ZME

Písomná informácia pre používateľa

Nicorette invisipatch 25 mg/16 h transdermálna náplasť

Nicorette invisipatch 15 mg/16 h transdermálna náplasť

Nicorette invisipatch 10 mg/16 h transdermálna náplasť

nikotín

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu, skôr ako začnete používať tento liek, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie.

Vždy používajte tento liek presne tak, ako je to uvedené v tejto informácii alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik.

- Túto písomnú informáciu si uschovajte. Možno bude potrebné, aby ste si ju znovu prečítali.

- Ak potrebujete ďalšie informácie alebo radu, obráťte sa na svojho lekárnika.

- Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii. Pozri časť 4.

- Ak ste po 6 mesiacoch liečby náplasťou Nicorette invisipatch nedokázali prestať fajčiť, musíte sa obrátiť na lekára.

V tejto písomnej informácii sa dozviete:

1. Čo je Nicorette invisipatch a na čo sa používa

2. Čo potrebujete vedieť predtým, ako použijete Nicorette invisipatch

3. Ako používať Nicorette invisipatch

4. Možné vedľajšie účinky

5. Ako uchovávať Nicorette invisipatch

6. Obsah balenia a ďalšie informácie

1. Čo je Nicorette invisipatch a na čo sa používa

Nicorette invisipatch je liek, ktorý pomáha prestať fajčiť.

Nicorette invisipatch sa používa na liečbu závislosti od tabaku, na zmiernenie túžby po fajčení (nikotíne) a na zmiernenie abstinenčných príznakov nikotínu, čím pomáha odhodlaným fajčiarom prestať fajčiť.

Ak prestanete fajčiť a dodávať vášmu telu nikotín z tabaku, môžu sa u vás objaviť nepríjemné pocity nazývané abstinenčné príznaky. Používaním náplasti Nicorette invisipatch môžete týmto nepríjemným pocitom predchádzať alebo ich zmierňovať – používaním náplasti Nicorette invisipatch budete naďalej dodávať svojmu telu malé množstvo nikotínu v jeho čistej forme, čo neprináša žiadne zdravotné riziká spojené s fajčením.

Zdravotné riziká spojené s fajčením sú spôsobené škodlivými látkami obsiahnutými v tabaku.

Vaše šance prestať fajčiť zvyčajne zlepší odborná rada a podpora okolia.

Ak je to možné, používajte liek ako súčasť programu na ukončenie fajčenia.

Ak sa liek používa podľa odporúčania, Nicorette invisipatch vám pomôže udržať pod kontrolou možné zvýšenie vašej telesnej hmotnosti po ukončení fajčenia.

Nicorette invisipatch nemajú používať nefajčiari.

2. Čo potrebujete vedieť, predtým ako použijete Nicorette invisipatch

Nepoužívajte Nicorette invisipatch

- ak ste alergický na nikotín alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku (uvedených v časti 6).

Upozornenia a opatrenia

Predtým, ako začnete používať Nicorette invisipatch, obráťte sa na svojho lekára, ak:

- ste niekedy mali závažnú srdcovocievnu príhodu alebo vás prijali do nemocnice v rámci posledných 4 týždňov z dôvodu nezvyčajného srdcového stavu (napr. cievna mozgová príhoda, infarkt myokardu, arytmia (porucha srdcového rytmu), nestabilná angína pektoris),

- ste podstúpili srdcovocievnu operáciu kvôli bajpasu alebo angioplastike (operácia tepien),

- máte vysoký krvný tlak, ktorý nie je kontrolovaný liekmi,

- máte ochorenie pečene a/alebo závažné ochorenie obličiek,

- máte cukrovku, pretože ak prestanete fajčiť, môže byť potrebné, aby sa dávkovanie vášho inzulínu znížilo,

- máte zvýšenú funkciu štítnej žľazy (hypertyreózu) alebo nádor drene nadobličiek (feochromocytóm),

- máte žalúdočné alebo dvanástnikové vredy.

Deti a dospievajúci

Ak to neodporučí lekár, náplasť Nicorette invisipatch sa nemá používať u osôb mladších ako 18 rokov.

Dávky nikotínu, ktoré znášajú dospelí fajčiari počas liečby, môžu u detí spôsobovať závažné príznaky otravy a môžu skončiť smrťou. Dokonca aj použité náplasti obsahujú dostatočné množstvo nikotínu na to, aby boli škodlivé pre dieťa. Použité aj nepoužité náplasti uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí.

Iné lieky a Nicorette invisipatch

Ak teraz užívate, alebo ste v poslednom čase užívali, či práve budete užívať ďalšie lieky, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi. Toto je zvlášť dôležité v prípade, ak užívate lieky obsahujúce:

teofylín na liečbu astmy

takrín na liečbu Alzheimerovej choroby

klozapín na liečbu schizofrénie

ropinirol na liečbu Parkinsonovej choroby

Nicorette invisipatch a jedlo a nápoje

Konzumácia jedla a nápojov nemá žiadny vplyv na účinok tohto lieku.

Tehotenstvo a dojčenie

Skôr ako začnete používať akýkoľvek liek, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika.

Keďže fajčenie môže spôsobiť závažné poškodenie plodu alebo vášho dieťaťa, počas tehotenstva a dojčenia musíte prestať fajčiť. Ak je to možné, musíte tak urobiť bez použitia liekov obsahujúcich nikotín.

Nikotín bol zistený v ľudskom mlieku v množstvách, ktoré môžu mať škodlivý účinok na dojčatá. Nepoužívajte Nicorette invisipatch počas dojčenia.

Ak nemôžete prestať fajčiť bez pomoci liekov obsahujúcich nikotín, používajte lieky Nicorette len po porade so svojím lekárom.

Vedenie vozidiel a obsluha strojov

Neboli pozorované žiadne účinky na schopnosť viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje.

3. Ako používať Nicorette invisipatch

Vždy používajte tento liek presne tak, ako je to uvedené v tejto písomnej informácii alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Počas liečby náplasťou Nicorette invisipatch sa musíte snažiť úplne prestať fajčiť.

Použitie u detí a dospievajúcich

Bezpečnosť a účinnosť u detí a dospievajúcich nebola hodnotená. Nicorette invisipatch sa nesmie používať u detí a dospievajúcich mladších ako 18 rokov.

Dospelí (vrátane starších osôb)

Liečba náplasťou Nicorette invisipatch zvyčajne trvá 12 týždňov. Množstvo nikotínu v náplasti je na začiatku zvyčajne vysoké a neskôr počas liečby nižšie, čo predstavuje postupné znižovanie potreby nikotínu a prípadné ukončenie fajčenia.

Liečba náplasťou Nicorette invisipatch napodobňuje zmenu plazmatickej hladiny nikotínu pozorovanú u fajčiarov bez prijímania nikotínu počas spánku. Nikotín uvoľňovaný z náplastí Nicorette invisipatch, ktoré sa používajú len počas aktívnej časti dňa (účinok trvá 16 hodín), nespôsobuje poruchy spánku, ktoré boli pozorované v prípade, ak sa nikotín používal počas spánku.

U fajčiarov s vysokou mierou závislosti od nikotínu (Fagerströmov test závislosti od nikotínu zodpovedá 6 alebo viacerým cigaretám alebo viac ako 20 cigaretám denne) sa odporúča, aby začali svoju liečbu náplasťou Nicorette invisipatch 25 mg/16 h pozri tabuľku 1 (jedna náplasť denne).

Úvodná liečba má trvať 8 týždňov.

Po 8 týždňoch sa má dávka nikotínu obsiahnutá v náplastiach postupne znižovať. Preto sa má počas 2 týždňov používať náplasť Nicorette invisipatch 15 mg/16 h, po ktorej má nasledovať používanie náplasti Nicorette invisipatch 10 mg/16 h tiež počas 2 týždňov (jedna náplasť denne).

U fajčiarov s nižšou mierou závislosti od fajčenia (Fagerströmov test závislosti od nikotínu menej ako 6 cigariet alebo menej ako 20 cigariet denne) sa odporúča, aby začali svoju liečbu náplasťou Nicorette invisipatch 15 mg/16 h pozri tabuľku 2 (jedna náplasť denne).

Úvodná liečba má trvať 8 týždňov.

Po 8 týždňoch sa má dávka nikotínu obsiahnutá v náplastiach postupne znižovať. Preto sa má počas 4 týždňov používať Nicorette invisipatch 10 mg/16 h denne (jedna náplasť denne – 3. krok, pozri tabuľku 2).

Tabuľka 1) Dávkovací režim u fajčiarov s vysokou mierou závislosti od nikotínu

Dávkovanie

Liečebné obdobie

prvých 8 týždňov – úvodná fáza

nasledujúce 2 týždne

posledné 2 týždne

1. krok

Jedna náplasť Nicorette invisipatch 25 mg/16 h denne

2. krok

Jedna náplasť Nicorette invisipatch 15 mg/16 h denne

3. krok

Jedna náplasť Nicorette invisipatch 10 mg/16 h denne

Tabuľka 2) Dávkovací režim u fajčiarov s nižšou mierou závislosti od nikotínu

Dávkovanie

Liečebné obdobie

prvých 8 týždňov – úvodná fáza

posledné 4 týždne

1. krok

Jedna náplasť Nicorette invisipatch 15 mg/16 h denne

2. krok

Jedna náplasť Nicorette invisipatch 10 mg/16 h denne

Používanie náplastí dlhšie ako 6 mesiacov sa zvyčajne neodporúča. Ak je potrebné, aby ste na predchádzanie opätovnému fajčeniu používali liek dlhšie, ako je odporúčané, poraďte sa so svojím lekárom.

Spôsob podávania:

Každý deň si nalepte jednu náplasť na čistú a suchú kožu bez ochlpenia (napr. bok, rameno, hrudník a pod.) a každý deň meňte miesto nalepenia, aby ste predišli možnému podráždeniu kože. Na bezproblémové priľnutie predíďte používaniu kozmetických prípravkov, telových vôd a práškov na miestach nalepenia. Najlepšie je, ak sa náplasť nalepí ráno hneď po prebudení a odlepí sa večer pred spánkom, tak bude môcť účinkovať 16 hodín, čo vyhovuje potrebám fajčiarov a nenarúša spánok.

1. Pred nalepením náplasti si umyte ruky.

2. Na otvorenie vrecka použite nožnice a prestrihnite ho vyznačeným spôsobom. Nalepte si náplasť na čistú a suchú kožu bez ochlpenia (napr. bok, rameno, hrudník a pod.).

3. Odstráňte jednu časť striebornej hliníkovej vrstvy, ale vyhnite sa dotyku prstov s lepiacou časťou náplasti!

4. Položte lepiacu časť náplasti na kožu a odstráňte zvyšok striebornej hliníkovej vrstvy.

5. Pomocou prstov a dlane zatlačte náplasť pevne na kožu.

6. Celú náplasť uhlaďte končekmi prstov, aby ste zaistili dokonalé priľnutie.

Ak náplasť použijete chybne alebo ju odlepíte, použite novú náplasť. Náplasť nepoužívajte počas noci, t. j. nie dlhšie ako 16 hodín! Použité náplasti sa majú bezpečne zlikvidovať.

Ak si nedopatrením zabudnete večer odlepiť náplasť, môžete ju odlepiť ráno a pokračovať v liečbe ako zvyčajne s použitím novej náplasti.

Ak použijete viac náplastí Nicorette invisipatch, ako máte

K predávkovaniu nikotínom môže dôjsť v prípade, ak fajčíte a v rovnakom čase používate Nicorette invisipatch a/alebo iné formy liečby náhradou nikotínu, alebo ak máte slabú závislosť od nikotínu.

Ak použijete viac náplastí, ako sa odporúča, alebo ak náplasť nešťastnou náhodou použije alebo prehltne dieťa, obráťte sa na svojho lekára alebo okamžite vyhľadajte lekársku pomoc. Dávky nikotínu, ktoré dospelí fajčiari počas liečby dobre znášajú, môžu u detí vyvolať závažné príznaky otravy a môžu skončiť smrťou.

Príznakmi predávkovania sú nevoľnosť (pocit na vracanie), vracanie, vylučovanie príliš veľkého množstva slín, bolesť žalúdka, hnačka, potenie, bolesť hlavy, závrat, zmena sluchu a pocit veľkej slabosti. Pri vysokých dávkach môže po týchto príznakoch nasledovať nízky krvný tlak, slabý a nepravidelný pulz, ťažkosti s dýchaním, nadmerná vyčerpanosť, zlyhanie krvného obehu a kŕče.

Ak sa objavia akékoľvek príznaky predávkovania, ukončite používanie lieku a obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. Povrch kože, na ktorom bola náplasť nalepená, sa má umyť vodou a vysušiť (mydlo sa nemá nepoužívať).

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa použitia tohto lieku, opýtajte sa svojho lekára alebo lekárnika.

4. Možné vedľajšie účinky

Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.

Nicorette invisipatch môže spôsobovať rovnaké vedľajšie účinky ako iné formy podávania nikotínu. Vedľajšie účinky vo všeobecnosti závisia od použitej dávky.

Účinky súvisiace s ukončením fajčenia (odňatím nikotínu)

Niektoré z nežiaducich účinkov, ktoré sa u vás objavia pri ukončovaní fajčenia, môžu byť abstinenčné príznaky zapríčinené zníženým príjmom nikotínu.

Tieto účinky zahŕňajú:

· podráždenosť, agresivita, netrpezlivosť alebo pocit sklamania

· pocit úzkosti, nepokoj alebo ťažkosti so sústredením sa

· nočné prebúdzanie alebo poruchy spánku

· zvýšená chuť do jedla alebo nárast telesnej hmotnosti

· pocit slabosti

· nutkanie fajčiť (túžba po cigarete)

· zníženie srdcovej frekvencie

· krvácanie ďasien alebo vredy v ústach

· závraty alebo točenie hlavy

· kašeľ, bolesť hrdla, upchatý a tečúci nos

· zápcha

Ak si všimnete akýkoľvek z nasledujúcich závažných zriedkavých vedľajších účinkov, ukončite používanie Nicorette invisipatch a ihneď kontaktujte lekára (príznaky angioedému).

· opuch tváre, jazyka alebo hltana

· ťažkosti pri prehĺtaní

· žihľavka a ťažkosti s dýchaním

Veľmi časté: môžu postihovať viac ako 1 z 10 osôb

- svrbenie kože

Časté: môžu postihovať menej ako 1 z 10 osôb

- závrat, bolesť hlavy, žihľavka, bolesť žalúdka, vracanie, nevoľnosť, začervenanie kože, vyrážka.

Menej časté: môžu postihovať menej ako 1 zo 100 osôb

- nezvyčajné sny, reakcie v mieste aplikácie, nepríjemný pocit a bolesť na hrudi, pocit únavy (vyčerpanosť), pocit choroby, búšenie srdca, precitlivenosť, vysoký krvný tlak, zvýšenie srdcovej frekvencie, nadmerné potenie, bolesť svalov, bolesť v ruke alebo nohe, začervenanie kože, mravčenie, slabosť, pocit , že dýchanie vyžaduje väčšiu námahu ako zvyčajne (dýchavičnosť).

Veľmi zriedkavé: môžu postihovať menej ako 1 z 10 000 osôb

- dočasná nepravidelná činnosť srdca.

Neznáme: (častosť sa nedá odhadnúť z dostupných údajov)

- alergické reakcie vrátane opuchu tváre a úst (angioedém alebo anafylaxia), sčervenanie pokožky.

Hlásenie vedľajších účinkov

Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii. Vedľajšie účinky môžete hlásiť aj priamo prostredníctvom národného systému hlásenia uvedeného v Prílohe V. Hlásením vedľajších účinkov môžete prispieť k získaniu ďalších informácií o bezpečnosti tohto lieku.

5. Ako uchovávať Nicorette invisipatch

Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí.

Uchovávajte pri teplote neprevyšujúcej 25 °C, vrecko uchovávajte dôkladne uzatvorené na ochranu pred vlhkosťou.

Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci.

Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.

6. Obsah balenia a ďalšie informácie

Čo Nicorette invisipatch obsahuje

- Liečivo je nikotín. Jedna 10 mg náplasť s veľkosťou 9,0 cm2 obsahuje 15,75 mg nikotínu, jedna 15 mg náplasť s veľkosťou 13,5 cm2 obsahuje 23,62 mg nikotínu a jedna 25 mg náplasť s veľkosťou 22,5 cm2 obsahuje 39,37 mg nikotínu.

- Obsah nikotínu v každej náplasti je 1,75 mg/cm2.

Ďalšie zložky sú:

vrstva nikotínu: polyetyléntereftalátový (PET) film, triacylglyceroly so stredne dlhým reťazcom, základný butylovaný kopolymér metakrylátu.

akrylátová vrstva: adhezívny roztok akrylátu, hydroxid draselný, sodná soľ kroskarmelózy, acetylacetonát hlinitý.

uvoľňovacia vrstva: polyetyléntereftalátový (PET) film, z jednej strany potiahnutý hliníkom a z obidvoch strán potiahnutý silikónom.

Ako vyzerá Nicorette invisipatch a obsah balenia

Béžová, polopriehľadná, obdĺžniková náplasť so zaoblenými hranami a svetlohnedým nápisom „Nicorette“ umiestneným na ľahko oddeliteľnej vrstve potiahnutej hliníkom a silikónom a tvorená je vrstvou nikotínu a adhezívnou akrylátovou vrstvou.

Náplasti sú zalepené do viacvrstvových vreciek vyrobených z papiera, PET vrstvy, hliníkového a polyakrylnitrilového kopolyméru. Náplasti sa uchovávajú v škatuli.

Veľkosti balenia:

Nicorette invisipatch 25 mg/16 h transdermálna náplasť 7, 14, 28 náplastí.

Nicorette invisipatch 15 mg/16 h transdermálna náplasť 7, 14, 28 náplastí.

Nicorette invisipatch 10 mg/16 h transdermálna náplasť 7, 14 náplastí.

Na trh nemusia byť uvedené všetky veľkosti balenia.

Držiteľ rozhodnutia o registrácii

McNeil AB

251 09 Helsingborg

Švédsko

Výrobca

LTS LOHMANN

THERAPIE-SYSTEME AG

ANDERNACH

Nemecko

Liek je schválený v členských štátoch Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP) pod nasledovnými názvami:

Česká republika Nicorette invisipatch 10 mg/16 h

Nicorette invisipatch 15 mg/16 h

Nicorette invisipatch 25 mg/16 h

Slovenská republika: Nicorette invisipatch 10 mg/16 h transdermálna náplasť

Nicorette invisipatch 15 mg/16 h transdermálna náplasť

Nicorette invisipatch 25 mg/16 h transdermálna náplasť

Bulharsko, Rumunsko Nicorette Clear

Táto písomná informácia bola naposledy aktualizovaná v auguste 2016.