Menu
banner

Nicorette invisipatch 25 mg/16h transdermálna náplasť 7 ks Zväčšiť

Nicorette invisipatch 25 mg/16h transdermálna náplasť 7 ks

3574660449358

McNeil AB

Nicorette invisipatch transdermálna náplasť je určená na liečbu tabakovej závislosti pre fajčiarov motivovaných prestať fajčiť na zníženie chuti na cigaretu (nikotín) a zmiernenie nepríjemných príznakov, ktoré fajčiari pociťujú, keď sa snažia prestať fajčiť (napr. priberanie, závraty, bolesti hlavy, nespavosť). Nicorette náplasť je určená pre dospelých.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 19 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 19 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,19 €.


Naša cena s DPH19,28 €

logo Heureka overene
logo PayPallogo PayPal

Indikácie: Nicorette invisipatch patrí do skupiny liekov používaných na odvykanie od fajčenia.  Transdermálna náplasť Nicorette invisipatch neobsahuje látky ako napríklad decht a oxid uhoľnatý, ktoré obsahuje cigaretový dym, a preto nepredstavuje také zdravotné riziko ako má fajčenie. Obsahuje nikotín v čistej forme, ktorý sa počas aplikácie náplasti (16 hodín) uvoľňuje a vstrebáva cez kožu, a teda nahrádza nikotín, ktorý odvykajúci fajčiar inhaloval z cigaretového dymu. Pokiaľ sa náplasti Nicorette invisipatch používajú podľa odporúčaného dávkovania, pomáhajú kontrolovať nárast hmotnosti po zanechaní fajčenia.

Kontraindikácie: Nepoužívajte Nicorette invisipatch, keď ste alergický (precitlivený) na nikotín alebo niektorú z ďalších zložiek Nicorette invisipatch.  Deti a mladiství do 18 rokov nemajú používať Nicorette invisipatch bez odporúčania lekára. Dávky nikotínu, ktoré dospelí fajčiari počas liečby dostávajú, môžu u malých detí vyvolať závažné príznaky otravy a môžu viesť až k smrti. Dokonca aj použité náplasti obsahujú zbytkové množstvo nikotínu, ktoré je pre deti škodlivé. Náplasti preto uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí, a to aj náplasti použité.

Tehotenstvo a dojčenie: Fajčenie môže veľmi vážne poškodiť plod alebo dojčené dieťa. Preto by ste mali počas tehotenstva a v období dojčenia prestať fajčiť, pokiaľ možno bez použitia liekov obsahujúcich nikotín. Ak nedokážete prestať fajčiť bez použitia liekov s obsahom nikotínu, používajte lieky Nicorette iba po konzultácii s lekárom. Transdermálne náplasti Nicorette invisipatch sa nemajú používať počas tehotenstva s výnimkou žien, ktoré nedokážu bez náhradnej liečby nikotínom prestať fajčiť, a ktorým to výslovne odporučí lekár. Nikotín prestupuje do materského mlieka v malom množstve, ktoré však aj pri liečebných dávkach môže ovplyvniť dojčené dieťa. Preto nemajú dojčiace matky používať transdermálne náplasti Nicorette invisipatch bez konzultácie s lekárom.

Dávkovanie: Liečba pomocou transdermálnych náplastí Nicorette invisipatch trvá zvyčajne 12 týždňov. V deň začatia liečby je potrebné prestať fajčiť, t. j. keďže náplasť sa aplikuje ráno po prebudení, poslednú cigaretu zahasíte večer pred prvou aplikáciou náplasti. Počas liečby nefajčite. Liečba sa väčšinou zahajuje náplasťami s vyšším obsahom nikotínu a postupne sa prechádza na náplasti s nižším obsahom, čo umožní prestať s fajčením postupne a úplne.

Náplasť sa aplikuje denne na čisté a suché miesto na koži bez prítomnosti ochlpenia alebo poranenia, najlepšie na rameno, bok alebo hrudník. Aby sa zabránilo miestnemu podráždeniu kože, náplasť si aplikujte striedavo na rôzne miesta na koži. Náplasť nelepte na rovnaké miesto dva dni po sebe. Zvolenú oblasť nie je vhodné ošetrovať kozmetickými prípravkami, telovými mliekami, zasypávať atď., aby náplasť dokonale priľnula. Náplasť si nalepujte hneď ráno po prebudení a odstráňte ju večer pred spaním tak, aby sa dodržala doba pôsobenia 16 hodín; teda aby boli pokryté potreby fajčiara, ale nenarušil sa jeho spánok. Ak náplasť nalepíte zle alebo sa Vám počas dňa odlepí, použite novú náplasť. Náplasť nenechávajte pôsobiť cez noc.

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Účinná látka:nikotín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku:1,75 mg/cm2 náplasti
Lieková forma:transdermálna náplasť

Napísať hodnotenie

Nicorette invisipatch 25 mg/16h transdermálna náplasť 7 ks

Nicorette invisipatch 25 mg/16h transdermálna náplasť 7 ks

Nicorette invisipatch transdermálna náplasť je určená na liečbu tabakovej závislosti pre fajčiarov motivovaných prestať fajčiť na zníženie chuti na cigaretu (nikotín) a zmiernenie nepríjemných príznakov, ktoré fajčiari pociťujú, keď sa snažia prestať fajčiť (napr. priberanie, závraty, bolesti hlavy, nespavosť). Nicorette náplasť je určená pre dospelých.

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovedi na otázku)