Menu
banner

OlynHexo 5mg/1,5mg 20 past Zväčšiť

OlynHexo 5mg/1,5mg 20 past

McNeil AB

Pastilky OlynHexo sú prevenciou v období zvýšeného nebezpečenstva infekcie ústnej dutiny. Pastilky OlynHexo znižujú počet choroboplodných zárodkov v ústach a v hrdle a zmierňujú bolesti hrdla. OlynHexo 5 mg/1,5 m pastilky môžu užívať dospelí a deti od 4 rokov.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 4 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 4 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,04 €.


Naša cena s DPH4,55 €

logo Heureka overene
logo PayPallogo PayPal

Indikácie: OlynHexo 5 mg/1,5 mg pastilky sa používajú preventívne v období zvýšeného nebezpečenstva infekcií, ako sú chrípka a choroby z nachladnutia. Ďalej sa používajú pri katarálnych nehnisavých zápaloch hltana a hrtana, pri bolestiach v hrdle a pri zápaloch ďasien a slizníc ústnej dutiny, ktoré sa prejavujú opuchnutím, sčervenaním a zvýšenou citlivosťou alebo bolestivosťou sliznice ústnej dutiny či drobným krvácaním ústnej dutiny. Chlórhexidín znižuje počet choroboplodných zárodkov v ústach a v hrdle. Benzokaín zmierňuje bolesti miestnym tlmiacim pôsobením na nervové zakončenia v tkanivách. OlynHexo 5 mg/1,5 m pastilky môžu užívať dospelí a deti od 4 rokov.

Kontraindikácie: Neužívajte OlynHexo 5 mg/1,5 mg, ak ste alergický/á (precitlivený/á) na chlórhexidín, benzokaín alebo na ktorúkoľvek ďalšiu zložku lieku, u chorých s nízkou hladinou enzýmu cholínesterázy v plazme, pri zápale ústnej dutiny sprevádzanej výskytom áft a pri hnisavom zápale mandlí (angína),u detí do 4 rokov. V prípade prítomnosti poškodenia a zmien na sliznici ústnej dutiny sa môžu OlynHexo 5 mg/1,5 mg pastilky užívať veľmi opatrne alebo len pod dohľadom lekára.

Tehotenstvo a dojčenie: V súčasnosti nie sú známe obmedzenia pre užívanie lieku v období tehotenstva a dojčenia. Pred použtím lieku sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

Dávkovanie: Pokiaľ lekár neurčí inak, užívajú deti od 4 rokov, mladiství a dospelí 1 pastilku niekoľkokrát denne. Pastilky sa užívajú v prípade potreby každé 1 – 2 hodiny. Deťom od 4 do 12 rokov sa môžu podať maximálne 4 pastilky denne. Dospelí môžu užiť maximálne 8 pastiliek denne! Pastilky sa nesmú podávať deťom do 4 rokov. Pastilka sa nechá voľne rozplynúť v ústach. Liečbu začnite čo možno najskôr po objavení sa prvých príznakov ochorenia a pokračujte v nej preventívne ešte niekoľko dní po odznení ťažkostí. V prípade predávkovania sa môže dostaviť spočiatku podráždenie centrálneho nervového systému (tras alebo kŕče), neskôr útlm až po útlm dýchania a kómu. U malých detí sa môže dostaviť dušnosť a modrofialové zafarbenie kože. V prípade predávkovania ihneď vyhľadajte lekára. Ako prvú pomoc môžete užiť aktívne uhlie.

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Účinná látka:chlórhexidíniumdichlorid + benzokaín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku:5 mg + 1,5 mg / past
Lieková forma:tvrdé pastilky

Napísať hodnotenie

OlynHexo 5mg/1,5mg 20 past

OlynHexo 5mg/1,5mg 20 past

Pastilky OlynHexo sú prevenciou v období zvýšeného nebezpečenstva infekcie ústnej dutiny. Pastilky OlynHexo znižujú počet choroboplodných zárodkov v ústach a v hrdle a zmierňujú bolesti hrdla. OlynHexo 5 mg/1,5 m pastilky môžu užívať dospelí a deti od 4 rokov.

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovedi na otázku)