Nutrilon ProExpert Allergy nemliečna kaša 250g

Skladom

Nutricia a.s.

8590340139116

Novinka

Nemliečna kaša Nutrilon Proexpert Allergy nemliečna kaša je určená pre bábätká od ukončeného 4. mesiaca veku dieťaťa, ktoré majú alergiu alebo intoleranciu bežnej stravy. Nutrilon Proexpert Allergy nemliečna kaša neobsahuje mlieko a ostatné alergény (sója, laktóza, lepok).

Viac detailov

Naša cena 4,80 € s DPH

Nakúpte ešte za 30,01 € a máte dopravu zadarmo

Vážení zákazníci, doručenie vašich objednávok už zabezpečujeme v štandardnom móde, takmer všetko vie byť u Vás do dvoch pracovných dní.

Detaily

Charakteristika: Nutrilon Allergy kaša zaistí vyváženú stravu bez obsahu mlieka a ďalších alergénov. Dodržujte diétny postup u detí s alergiou používaním nemliečnej kaše. Je určená pre:

  • deti s alergiou na bielkovinu kravského mlieka vyžadujúcou nemliečnu diétu
  • deti s alergiou na bielkovinu sóje
  • deti s intoleranciou (neznášanlivosťou) laktózy
  • deti s alergiou na lepok vyžadujúcou bezlepkovú diétu

Bez alergénov

Nutrilon Allergy kaša je vhodná vďaka svojmu zloženiu–neobsahuje alergény:

  • bez mlieka i laktózy
  • bez sóje
  • bez lepku

Imunita

Zloženie podporuje správnu funkciu imunitného systému vďaka obsahu vitamínov A, C a D. Imunitný systém je sústava orgánov a buniek zaisťujúca obrannú funkciu organizmu. Jeho úlohou je rozpoznať a likvidovať cudzorodé škodlivé látky a zabraňovať ich vniknutiu do organizmu. Rozvoj imunitného systému v ranom veku je zásadný pre jeho fungovanie v budúcnosti. Imunitný systém je možné podporovať aj vhodne zvolenou výživou.

Nepoužívajte: Pri precitlivenosti Vášho dieťatka na ktorúkoľvek zo zložiek prípravku, v rozpore s návodom na prípravu, u detí starších ako 6 mesiacov.

Spôsob prípravy:

  • Krok 1 - Prevarte dojčenskú vodu a schlaďte ju na cca 50 °C.
  • Krok 2 - Do taniera alebo misky nalejte 150 ml vody.
  • Krok 3 - Pridajte 4 polievkové lyžice (40 g) prášku a zamiešajte. Hustotu kaše môžete podľa potreby upraviť pridaním vody či prášku. Kašu podávajte deťom malou plastovou lyžičkou.

Riaďte sa individuálnou potrebou dieťaťa a odporúčaním vášho pediatra. Pri zavádzaní prvých nemliečnych príkrmov sa riaďte odporúčaniami lekára.

Zloženie: Obilné múky (ryžová 28,2 %, ryžová čiastočne hydrolyzovaná 21,18 %), karobová múka (múka z klíčkov svätojánskeho chleba) 21,18 %, maltodextrín, rastlinné oleje (palmový, repkový, slnečnicový, kokosový, palmolein), cukor, uhličitan vápenatý, emulgátor (estery mono- a diglyceridov mastných kyselín s kyselinou citrónovou), zmes vitamínov (C, niacín, kyselina pantoténová, E, B1, B6, A, kyselina listová, K, D, biotin, B12), difosforečnan železnatý, síran zinočnatý, L-karnitín, síran meďnatý, jodid draselný.

Dôležité upozornenie: Pre výživu novorodencov a dojčiat je najprirodzenejšou a najvýhodnejšou stravou, zastúpením svojich živín a ich kvalitou, materské mlieko. 

Diétna potravina na zvláštne lekárske účely. Potravina je súčasťou zmiešanej stravy dieťaťa a nie je náhradou materského ani dojčenského mlieka. Dojčenie je najlepšou výživou dieťaťa v prvých 6 mesiacoch života. Zavedenie doplnkovej výživy konzultujte s pediatrom.

Potravina na osobitné výživové účely - dietetická potravina na osobitné medicínske účely.

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Na stiahnutie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)

Vyhlásenie firmy Nutricia, producenta Nutrilonu

Dňa 28.10.2019 Úrad verejného zdravotníctva SR vydal informáciu ohľadom prítomnosti aromatického minerálneho oleja v počiatočnej a následnej dojčenskej výžive. Vo vyhlásení sa uvádzajú výrobky od rôznych výrobcov, vrátane spoločnosti Nutricia.

Kvalita a bezpečnosť našich produktov je našou najvyššou prioritou, keďže podpora a zdravý štart do života novorodencov a dojčiat je srdcom nášho podnikania.
Naše interné štandardy zahŕňajú prísne kontroly bezpečnosti a kvality potravín v súlade s platnou legislatívou a predpismi v bezpečnosti a kvalite potravín. Súčasne platná legislatíva nedovoľuje tieto minerálne oleje vôbec používať.

Od roku 2015 pravidelne testujeme možnú prítomnosť takýchto látok v našich výrobkoch ako súčasť našich dôkladných kontrolných procesov bezpečnosti a kvality potravín. Naše testy nepreukázali akúkoľvek prítomnosť aromatických minerálnych olejov.

Chceme našich zákazníkov uistiť, že naše výrobky sú vhodné na konzumáciu a môžeme potvrdiť, že spoločnosť Nutricia predmetné výrobky nedistribuuje na slovenskom trhu.