Nutrilon ProExpert HA mliečna kaša 225g

Skladom

Nutricia a.s.

8590340116100

Novinka

Obilno - mliečna kaša Nutrilon Proexpert HA (hypoantigénna) kaša od ukončeného 4. mesiaca veku dieťaťa, ktoré má alergiu v rodinnej anamnéze (napr. atopický ekzém, astma, senná nádcha). Nutrilon Proexpert HA (hypoalergénna) kaša sa používa u detí, ktoré pijú hypoantigénne mlieko Nutrilon HA.

Viac detailov

Naša cena 4,80 € s DPH

Nakúpte ešte za 30,01 € a máte dopravu zadarmo

Vážení zákazníci, doručenie vašich objednávok už zabezpečujeme v štandardnom móde, takmer všetko vie byť u Vás do dvoch pracovných dní.

Detaily

Charakteristika: Nutrilon HA mliečna kaša - jediná kaša s obsahom HA mlieka na trhu! Je určená na diétny režim pre deti, ktoré majú alergiu v rodinnej anamnéze (napr. atopický ekzém, astma, senná nádcha).

Zníženie alergenicity

Kaša Nutrilon HA obsahuje čiastočne naštiepenú (hydolyzovanú) bielkovinu, ktorá  minimalizuje styk s antigénom (bielkovinou kravského mlieka). Prečo HA mlieko obsahuje čiastočne hydrolyzovanú bielkovinu? Bielkovinová časť je zdrojom látok vyvolávajúcich alergiu. Pri hydrolýze dochádza k rozštiepeniu bielkoviny na kratšie reťazce a tým minimalizuje styk s antigénom (bielkovinou kravského mlieka). Navyše sa naštiepené bielkoviny ľahšie trávia bez toho, aby dochádzalo k strate potrebných výživových hodnôt.

Imunita

Zloženie podporuje správnu funkciu imunitného systému vďaka obsahu vitamínov A, C a D. Imunitný systém je sústava orgánov a buniek zaisťujúca obrannú funkciu organizmu. Jeho úlohou je rozpoznať a likvidovať cudzorodé škodlivé látky a zabraňovať ich vniknutiu do organizmu. Rozvoj imunitného systému v ranom veku je zásadný pre jeho fungovanie v budúcnosti. Imunitný systém je možné podporovať aj vhodne zvolenou výživou.

Zmes oligosacharidov GOS/FOS

Unikátna klinicky testovaná zmes oligosacharidov scGOS/lcFOS (9:1) napodobňuje funkciu oligosacharidov materského mlieka. Ty sú využívané črevnou mikroflórou vášho dieťaťa.Účinky zmesi scGOS/lcFOS (9:1) boli potvrdené v klinických štúdiách.

Nepoužívajte: Pri precitlivenosti Vášho dieťatka na ktorúkoľvek zo zložiek prípravku, v rozpore s návodom na prípravu, u detí mladších ako 4 mesiace.

Spôsob prípravy:

  • Krok 1 - Prevarte dojčenskú vodu a schlaďte ju na cca 50 °C.

  • Krok 2 - Do taniera alebo misky nalejte 150 ml vody.

  • Krok 3 - Pridajte 4 polievkové lyžice (40 g) prášku a zamiešajte. Hustotu kaše môžete podľa potreby upraviť pridaním vody či prášku. Kašu podávajte deťom malou plastovou lyžičkou.

Riaďte sa individuálnou potrebou dieťaťa a odporúčaním vášho pediatra. Pri zavádzaní prvých nemliečnych príkrmov sa riaďte odporúčaniami lekára.

Zloženie: HA dojčenské mlieko 54,6 % [koncentrát hydrolyzovanej srvátkovej bielkoviny (z mlieka), rastlinné tuky a oleje (palmový, repkový, slnečnicový, kokosový, palmolein), laktóza (z mlieka), fosforečnan vápenatý, emulgátor: estery mono- a diglyceridov s kyselinou citrónovou, L-tyrozín, zmes vitamínov (C, niacín, E, D-pantothenát vápenatý, B2, B1, B6, A, kyselina listová, biotín, D3, K1, B12), L-fenylalanin, L-histidín, difosforečnan železnatý, L-valín, L- karnitín, jodid draselný], ryžová múka 34,8%, maltodextrín, oligosacharidy 5,3% (galaktooligosacharidy (z mlieka), fruktooligosacharidy), fruktóza, aróma vanilín.

Dôležité upozornenie:

Pre výživu dojčiat je najprirodzenejšou a najvýhodnejšou stravou, zastúpením svojich živín a ich kvalitou, materské mlieko.

Diétna potravina na zvláštne lekárske účely. Potravina je súčasťou zmiešanej stravy dieťaťa a nie je náhradou materského ani dojčenského mlieka. Dojčenie je najlepšou výživou dieťaťa v prvých 6 mesiacoch života. Zavedenie doplnkovej výživy konzultujte s pediatrom.

Potravina na osobitné výživové účely - dietetická potravina na osobitné medicínske účely.

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Na stiahnutie

Otázky (0)

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovede na otázku)

Vyhlásenie firmy Nutricia, producenta Nutrilonu

Dňa 28.10.2019 Úrad verejného zdravotníctva SR vydal informáciu ohľadom prítomnosti aromatického minerálneho oleja v počiatočnej a následnej dojčenskej výžive. Vo vyhlásení sa uvádzajú výrobky od rôznych výrobcov, vrátane spoločnosti Nutricia.

Kvalita a bezpečnosť našich produktov je našou najvyššou prioritou, keďže podpora a zdravý štart do života novorodencov a dojčiat je srdcom nášho podnikania.
Naše interné štandardy zahŕňajú prísne kontroly bezpečnosti a kvality potravín v súlade s platnou legislatívou a predpismi v bezpečnosti a kvalite potravín. Súčasne platná legislatíva nedovoľuje tieto minerálne oleje vôbec používať.

Od roku 2015 pravidelne testujeme možnú prítomnosť takýchto látok v našich výrobkoch ako súčasť našich dôkladných kontrolných procesov bezpečnosti a kvality potravín. Naše testy nepreukázali akúkoľvek prítomnosť aromatických minerálnych olejov.

Chceme našich zákazníkov uistiť, že naše výrobky sú vhodné na konzumáciu a môžeme potvrdiť, že spoločnosť Nutricia predmetné výrobky nedistribuuje na slovenskom trhu.