Menu
banner

Acylcoffin 10tbl Zväčšiť

Acylcoffin 10tbl

8584005702371

sanofi-aventis Slovakia

Acylcoffin je viaczložkový liek účinne tlmiaci bolesť, v ktorom účinok kyseliny acetylsalicylovej zosilňuje kofeín. Predpokladá sa, že kofeín zmierňuje bolesti hlavy najmä tam, kde sa pri ich vzniku uplatňujú cievne mechanizmy.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 1 bod. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 1 bod potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,01 €.


Naša cena s DPH1,86 €

logo Heureka overene
logo PayPallogo PayPal

Indikácie: Liek sa užíva pri bolestiach hlavy, pohybového ústrojenstva, zubov, nervov a pri bolestiach spojených s náhlymi respiračnými ochoreniami chrípkového charakteru. Liek môžu užívať dospelí a mladiství nad 15 rokov.

Kontraindikácie: Liek sa nesmie užívať pri známej precitlivenosti na niektorú z jeho zložiek, chorobnej krvácavosti, chirurgických zákrokoch spojených s väčším krvácaním, vredovej chorobe, dne, bronchiálnej astme, nosných polypoch. Liek nesmú užívať deti do 15 rokov a mladiství vo veku do 17 rokov pri súčasne prebiehajúcom horúčkovitom ochorení.

Tehotenstvo a dojčenie: Liek sa nesmie podávať v posledných troch mesiacoch tehotenstva preto, že by mohol spôsobiť vážne poškodenie plodu, predĺženie alebo oneskorenie pôrodu a predĺženie krvácania. Počas prvého a druhého trimestra tehotenstva nesmie byť liek podávaný, ak to nie je celkom nevyhnutné. Ak sa však zo závažných dôvodov podáva ženám, ktoré chcú otehotnieť, alebo sú v prvom a druhom trimestri tehotenstva, musí byť dávka čo najnižšia a doba liečenia čo najkratšia. V období dojčenia možno liek užívať len na odporučenie lekára.

Dávkovanie: Pokiaľ lekár neodporučí inak je obvyklé dávkovanie u dospelých 1-2 tablety každých 4-8 hodín. Maximálna denná dávka 8 tabliet sa nesmie prekročiť. Minimálny odstup medzi jednotlivými dávkami je 4 hodiny. Dĺžka liečenia je individuálna a závisí od základného ochorenia. Bez odporučenia lekára užívajte liek najviac 7 dní. Liek nepodávajte deťom a mladistvým do 17 rokov pri súčasne prebiehajúcom horúčkovitom ochorení. Deti smú užívať kyselinu acetylsalicylovú len po odporúčaní lekára. Dávkovanie určí vždy lekár.

Liek užiť pri jedle alebo po ňom, vhodné je nechať tabletu rozpadnúť v malom množstve vody, zapiť tekutinou najlepšie zásaditou minerálkou. Užívanie lieku pri jedle alebo po ňom znižuje výskyt žalúdočných ťažkostí.

Zobraziť viac

Zobraziť menej

Účinná látka:kyselina acetylsalicylová + kofeín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku:450mg + 50mg/ tbl
Lieková forma:tablety

Napísať hodnotenie

Acylcoffin 10tbl

Acylcoffin 10tbl

Acylcoffin je viaczložkový liek účinne tlmiaci bolesť, v ktorom účinok kyseliny acetylsalicylovej zosilňuje kofeín. Predpokladá sa, že kofeín zmierňuje bolesti hlavy najmä tam, kde sa pri ich vzniku uplatňujú cievne mechanizmy.

Nová otázka

Opýtajte sa, prosím, len ohľadom tohoto produktu. Otázku na iný produkt položte prosím na stránke požadovaného produktu. Pre odoslanie otázky nie je potrebná registrácia.

(nepovinné)
*(potrebný pre notifikáciu o zverejnení odpovedi na otázku)