Menu
banner

Septolete plus sprej 30ml Zväčšiť

Septolete plus sprej 30ml

Liek Septolete plus sprej lokálny antimikrobiálny a znecitlivejúci účinok. Dezinfikuje ústnu dutinu a hrdlo a zároveň lokálne zmierňuje bolesťSeptolete plus sprej je vhodný pri zápale hrdla a ústnej dutiny spojenom s infekciou a bolesťami pri prehĺtaní u dospelých a detí od 12 rokov.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 5 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 5 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,10 €.


Naša cena s DPH5,11 €

logo PayPal Logo SporoPay (Slovenská Sporiteľňa)

Indikácie: Septolete plus spray obsahuje dve liečivá, cetylpyridíniumchlorid a benzokaín. Cetylpyridíniumchlorid je mierne antiseptikum (antimikrobiálna látka), zneškodňujúce baktérie, ktoré môžu byť spojené s bolesťou hrdla a infekciou ústnej dutiny a hrdla a taktiež, v istom rozsahu, zabraňujúce rastu niektorých druhov húb a vírusov. Zmierňuje zápal ústnej dutiny a hrdla, a navyše, zabraňuje rozvoju ťažších bakteriálnych zápalov. Benzokaín patrí do skupiny liečiv známych ako lokálne anestetiká. Zmierňuje bolesť pri prehĺtaní, ktorá často sprevádza infekcie a zápaly v ústnej dutine a hrdle.

Septolete plus spray sa odporúča na zmiernenie bolesti hrdla:

  • pri miernejších formách zápalov ústnej dutiny a hrdla (faryngitída, laryngitída),
  • pri zápaloch ďasien a slizníc ústnej dutiny (stomatitída, gingivitída),
  • pri chrípke a prechladnutí.

 

Kontraindikácie: Neužívajte Septolete plus spray, keď ste alergický (precitlivený) na benzokaín, cetylpyridíniumchlorid alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek Septolete plus spray, keď ste alergický (precitlivený) na iné lokálne anestetiká), keď ste závislý od alkoholu, keď trpíte methemoglobinémiou – veľmi zriedkavé ochorenie krvi, kedy krv nie je schopná roznášať kyslík v tele. Nepodávajte deľom mladším ako 12 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Keďže nie sú dostatočné údaje o bezpečnosti užívania počas tehotenstva a dojčenia, neodporúča sa v tomto období užívať tento liek.

Dávkovanie: Dospelí a deti nad 12 rokov: Jednotlivá dávka sú dve vstreknutia. Môžu sa opakovať každé 2 až 3 hodiny, maximálne 8-krát denne. Starší pacienti: Odporučená dávka pre starších pacientov je rovnaké ako pre dospelých. Ak máte viac ako 65 rokov, užívate iné lieky a máte aj iné ochorenia, je zvýšené riziko vzniku methemoglobinémie. Nepoužívajte Septolete plus spray dlhšie ako 7 dní.

Spôsob podávania: Pred prvým použitím Septolete plus spray alebo ak ste dlhší čas nepoužívali Septolete plus spray stlačte niekoľko krát (5 až 9-krát) hlavičku spreja a vypustite malé množstvo lieku (do umývadla alebo do vzduchu). Hlavičku spreja stláčajte, kým sa neobjaví jemná aerodisperzia. Pred použitím odstráňte umelohmotný uzáver.Otvorte ústa, nasmerujte rozprašovač na hrdlo a stlačte hlavičku spreja. Pri aplikovaní lieku zadržte dych. Po každom použití umiestnite na hlavičku spreja umelohmotný uzáver. Septolete plus spray má používať len jeden pacient.

Po aplikácii je vhodné minimálne 1/2 hod. nepiť a nejesť.

Upozornenie: Ak používate liek veľmi často alebo dlhodobejšie vo vyšších dávkach môže sa u Vás vyvinúť methemoglobinémia, pri ktorej hemoglobín vo Vaše krvi nebude môcť roznášať kyslík v tele. Ak spozorujete príznaky, ako sú bolesť hlavy, únava, závrat a ťažkosti s dýchaním, okamžite na to upozornite Vášho lekára a prestaňte používať liek.

Účinná látka: monohydrát cetylpyridíniumchloridu + benzokaín
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku: 2mg + 10 mg / 1 ml
Lieková forma: orálna aerodisperzia

Napísať hodnotenie

Septolete plus sprej 30ml

Septolete plus sprej 30ml

Liek Septolete plus sprej lokálny antimikrobiálny a znecitlivejúci účinok. Dezinfikuje ústnu dutinu a hrdlo a zároveň lokálne zmierňuje bolesťSeptolete plus sprej je vhodný pri zápale hrdla a ústnej dutiny spojenom s infekciou a bolesťami pri prehĺtaní u dospelých a detí od 12 rokov.