Menu
banner

NUTILIS PRÁŠOK 300G Zväčšiť

NUTILIS PRÁŠOK 300G

4008976681229

Nutilis prášok je zahusťovadlo pre potraviny a nápoje určené pre špeciálny diétny režim pri problémoch s prehĺtaním - dysfágiaNutilis prášok je dietetická potravina odolná voči amyláze.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 9 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 9 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,18 €.


Naša cena s DPH9,63 €

logo PayPal Logo SporoPay (Slovenská Sporiteľňa)

Charakteristika: Nutilis Powder je univerzálne zahusťovadlo pre potraviny a nápoje, ktorý je ľahko miešateľný s nápojmi, kašovitou stravou a prípravkami špeciálnej výživy pričom neovplyvňuje ich chuť. V závislosti na použitom množstve a podľa doporučenia lekára dosiahnete konzistenciu sirupu (tekutá), krému (polotekutá) alebo pudingu (polotuhá). Vďaka rezistencii voči amyláze si zachováva strava zahustená prípravkom Nutilis svoju konzistenciu v ústach behom prehĺtania lepšie než štandardné zahusťovadlá na báze škrobu.

Prípravok Nutilis Powder je určený pre pacientov trpiacich dysfágiou, ktorí vyžadujú zahustené jedlá a tekutiny – stupeň 1 (sirup), stupeň 2 (krém) a stupeň 3 (puding) – a/alebo sú ohrození podvýživou a/alebo sú ohrození dehydratáciou. Používajte pod lekárskym dozorom. Nutilis powder je určený len na enterálnu výživu a len ako zahusťovadlo pre potraviny a nápoje.

Upozornenie: Nie je určená na parenterálnu výživu!! Nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Nie je vhodný ako jediný zdroj výživy. Otvorenú plechovku skladujte na suchom mieste, nie v chladničke a spotrebujte do 2 mesiacov!

Použitie: Množstvo pridaného prášku je presne uvedené v priloženom letáku a závisí od množstva zahusťovanje stravy a od požadovanej konzistencie zahusteného jedla. Nutilis môžete pridávať do studeného i teplého jedla. Zahustené jedlá môžete ohriať, ochladiť a zmraziť, avšak musíte ich skonzumovať alebo zmraziť do 2 hod od prípravy. Predpísané množstvo Nutilis prášku pridajte do stravy, poriadne premiešajte a nechajte chvíľu postáť, kým sa jedlo nezahustí.

Zloženie: maltodextrín, modifikovaný kukuričný škrob (E1442), guma tara, xantámová guma, guarová guma

Napísať hodnotenie

NUTILIS PRÁŠOK 300G

NUTILIS PRÁŠOK 300G

Nutilis prášok je zahusťovadlo pre potraviny a nápoje určené pre špeciálny diétny režim pri problémoch s prehĺtaním - dysfágiaNutilis prášok je dietetická potravina odolná voči amyláze.