Menu
banner

Robitussin ANTITUSSICUM sir 100 ml Zväčšiť

Robitussin ANTITUSSICUM sir 100 ml

9120036091115

Robitussin ANTITUSSICUM sirup je liek na tlmenie kašľa. Robitussin ANTITUSSICUM sirup upokojuje a kontroluje suchý, pretrvávajúci kašeľ.

Viac detailov

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 4 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 4 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,08 €.


Naša cena s DPH4,69 €

logo PayPal Logo SporoPay (Slovenská Sporiteľňa)

Charakteristika: Robitussin ANTITUSSICUM sirup je liek na tlmenie kašľa.Robitussin ANTITUSSICUM sirup upokojuje a kontroluje suchý, pretrvávajúci kašeľ.

Indikácie: Robitussin Antitussicum je liek na tlmenie kašľa, ktorý upokojuje a kontroluje suchý, pretrvávajúci kašeľ.

Kontraindikácie: Pred užívaním sa poraďte s lekárom, ak máte chronický kašeľ, ktorý sa vyskytuje pri fajčení alebo chronickom ochorení pľúc, ako je astma alebo rozdutie pľúc (emfyzém).Pred užívaním sa poraďte s lekárom, ak máte dýchaciu nedostatočnosť alebo trpíte ochorením pečene.Ukončite užívanie a poraďte sa so svojím lekárom, ak kašeľ pretrváva viac ako 7 dní (3 dni u detí), vracia sa alebo je sprevádzaný horúčkou, vyrážkou alebo pretrvávajúcou bolesťou hlavy. Toto môžu byť znaky závažného stavu.

Dávkovanie: Vždy užívajte Robitussin Antitussicum presne tak, ako Vám povedal Váš lekár. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.Pokiaľ lekár neurčil ináč, riaďte sa dávkovacou schémou:Dospelí a deti od 12 rokov:7,5 ml každé 4 hodiny.Deti od 6 do 12 rokov:5 ml každé 4 hodiny.Nepoužívajte u detí do 6 rokov.Neprekračujte odporúčané dávkovanie.Liek sa neodporúča používať dlhšie ako 7 dní.Ak sa príznaky nezlepšia alebo ak sa zhoršia, poraďte sa so svojím lekárom.

Nepoužívať: Keď ste precitlivený (alergický) na dextrometorfan alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek. Keď užívate na lekársky predpis inhibítor monoaminoxidázy (IMAO), čo je liek na depresiu alebo do 14 dní po ukončení liečby.keď máte kašeľ s nadmernou tvorbou hlienu.Nepoužívajte u detí do 6 rokov.

Tehotenstvo a dojčenie: Ak ste tehotná alebo dojčíte, pred použitím sa poraďte so zdravotníckym pracovníkom.

Nežiaduce účinky: Precitlivenosť, nevoľnosť, vracanie, závrat alebo ospalosť.Ak začnete pociťovať akýkoľvek vedľajší účinok ako závažný alebo ak spozorujete vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, povedzte to, prosím, svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Zloženie: Liečivo:dextrometorfaniumhydrobromid-5 ml sirupu obsahuje 7,5 mg dextrometorfaniumhydrobromidu

                    Pomocné látky: glycerol (E422), sodná soľ karmelózy, benzoan sodný (E211), dinátriumedetát, maltitol (E965), etanol (96% V/V), bezvodá kyselina citrónová, amarant (E123), karamel (E150), levomentol, višňová aróma, sorbitol (70%) (E420), nátriumcyklamát (E952), draselná soľ acesulfamu (E950), čistená voda.

Uchovávanie: Uchovávajte pri teplote do 25 °C.Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.

 

 


Účinná látka: dextrometorfániumbromid
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku: 7,5ml/5ml
Lieková forma: sirup

Napísať hodnotenie

Robitussin ANTITUSSICUM sir 100 ml

Robitussin ANTITUSSICUM sir 100 ml

Robitussin ANTITUSSICUM sirup je liek na tlmenie kašľa. Robitussin ANTITUSSICUM sirup upokojuje a kontroluje suchý, pretrvávajúci kašeľ.